:حمید مهدوی

با تمرینات علمی در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب دست بیابید
ادامه

ورزش درمانی

بسیاری از بیماری ها را می توان با استفاده از ورزش درمان کرد و یا اینکه از پیشرفت آنها جلوگیری کرد. از جمله این بیماری ها، بیماری های اسکلتی عضلانی هستند که شامل دردهای شانه، کمردرد، گردن درد، زانو و انواع آرتروزها از جمله آرتروز کمر، آرتروز زانو،آرتروز گردن، خشکی گردن و غیره می شوند. البته باید خاطر نشان کرد که ورزش کردن درست و اصولی به جلوگیری از بیماری ها کمک می کند. همچنین از دیگر مزایای ورزش درمانی این است که می توان در کنار کنترل بیماری ها، استفاده از داروهای شیمیایی را کم کرد و به افزایش کیفیت زندگی کمک کرد.
ادامه

شنا

شنا یکی از محبوب ترین ورزشها است که بیشتر ترجیح داده می شود و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد
ادامه

ژیمناستیک

ژیمناستیک ورزشی است که در آن حرکات نیازمندِ قدرت، انعطاف بدنی، چابکی، تعادل و هماهنگی اعضای بدن به
ادامه

دو سرعت

دو سرعت نوعی از دویدن است که در مسافت کوتاه با آخرین سرعت ممکن (یا نزدیک به آخرین سرعت ممکن) انجام می‌شود. دوهای ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر سه مادهٔ دو سرعت هستند
ادامه

آمادگی جسمانی

انجام تمرینات کششی جهت افزایش استقامت بدن.

قدرت بدنی

تاثیر تغذیه بر قدرت بدنی ورزشکاران.

کوهنوردی

کﻮﻫﻨﻮﺭﺩﻱ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﻓﺰﺍﻳﺶ ﭘﻤﭙﺎﮊ ﻭﺑﺮﻭﻥﺩﻫﻲ ﺧﻮﻥ ﺍﺯﻗﻠﺐ ﺑﻪ ﻣﻴﺰﺍﻥ %20ﻣﻲﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﻣﺮ ،ﺑﺎﻋﺚ ﺑﺎﻻﺭﻓﺘﻦ ﺿﺮﺑﺎﻥ ﻗﻠﺐ ﺍﺯ72ﺑﺎﺭﺑﻪ 120 ﺑﺎﺭﺩﺭﺩﻗﻴﻘﻪ ﺷﺪﻩ کﻪ ﻣﻨﺠﺮﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﺟﺮﻳﺎﻥ ﺧﻮﻥ ﺩﺭﺭﮒﻫﺎ ﻭﺟﻠﻮﮔﻴﺮﻱ ﺍﺯﻟﺨﺘﻪ ﺷﺪﻥ خون می شود

:حمید مهدوی

با تمرینات علمی در کوتاه ترین زمان به نتیجه مطلوب دست بیابید
ادامه

Go from where you are to where you want to be

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat euismo

تازه ترین مطالب

کاهش چاقی با پنج حرکت
کاهش چاقی با پنج حرکت   با تمرین های کششی به جنگ سلولیت بروید   سلولیت، اصطلاحی ...
مشاهده مطلب
کاهش درد سیاتیک با هفت حرکت
چند ورزش خاص برای یک کمردرد خاص سیاتیک نام یک عصب است. اصطلاح سیاتیک در حقیقت ...
مشاهده مطلب
ورزش‌های پای تلویزیون
ورزش‌های پای تلویزیون  حتی وقتی مشغول تماشای تلویزیون هستید، می‌توانید ورزش ...
مشاهده مطلب
ورزش‌های خوب برای بچه‌های بلوغ
ورزش‌های خوب برای بچه‌های بلوغ   شش تمرین پیشنهادی برای کودکانی که در معرض بلوغ ...
مشاهده مطلب
ورزشی1
انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسان ها قسمت مهمی از وقت، پول و دلبستگی خود را ...
مشاهده مطلب
ورزش2
تمدن ها در ورزش سراسر تاریخ ، توانستند یک معامله بزرگ که تغییر اجتماع و ماهیت در ...
مشاهده مطلب
قرص های لاغری مورد تایید و تاثیرات ...
امروز می خواهیم در مورد قرص های لاغری و داروهای لاغری گیاهی و صنعتی توضیح بدیم. در ...
مشاهده مطلب
علایم و نشانه های سکته قلبی
درد قفسه سینه و پشت جناق سینه همراه با تعریق، تهوع و استفراغ از علائم ابتلا به سکته ...
مشاهده مطلب

روش های تمرینی

 

 تمرینات سرعتی و جابکی

Speed and Agility Training

سرعت توانایی اجرای حرکت در حداقل زمان است و توانایی تغییر سریع سرعت و مسیر حرکت با حفظ تعادل و درک موقعیت را چابکی میگویند. این دو به عنوان یکی از توانایی های مهم در اکثر رشته های ورزشی به شمار می رود. و اهمیت آن در تعیین موفقیت ورزشکار یا تیم های ورزشی در بین ورزشکاران و مربیان ورزش های مختلف به ویژه رشته های ورزشی بی هوازی مشخص شده است.

 

تمرینات انعطاف بدنی

Stretch Training

انعطاف پذیری به عنوان یکی از قابلیت های مهم آمادگی جسمانی مرتبط با سلامتی است اما در بخش مرتبط با اجرا نیز کاربرد فراوانی دارد. حداکثر دامنه حرکتی هر مفصل که قادر به حرکت باشد، انعطاف پذیری نامیده می شود.

حرکات کششی به گروهی از حرکات گفته می شود که باعث افزایش عملکرد شما در برنامه تمرینی و همچنین پیشگیری از آسیب های ورزشی می شود.  و  بخش مهمی از برنامه گرم کردن در جلسات تمرینی حساب میاید.

 

افزایش بازده کاری با ورزش

 

هنگامی که در ورزش های آبی شرکت میکنید،  تقریبا تمام عضلات بدن حرکت میکند. این سوخت و ساز بدن  را افزایش می دهد . انرژی افزایش یافته ،  همچنین از بیماریهای مزمن محفوظ می شوید

تمرینات پلایومتریک

Plyometric Training

باعث افزایش توان غیر هوازی عضلات می گردد. کلا این تمرینات بصورت انواع جهش ها و پرش ها صورت می گیرد. مثلا پرش به سمت بالا و شنا سویدی بصورت پرشی سبب تقویت و افزایش توان غیر هوازی هر کدام از عضلات مربوطه خواهد شد.

 

تمرینات استقامتی

Aerobic Training

تمریناتی هستند که اجرای فعالیت های ورزشی طولانی مدت را گسترش داده و به دو گروه تقسیم می شوند.

الف) استقامت عضلانی: توانایی یک یا گروهی از عضلات برای ادامه فعالیت های ورزشی طولانی مدت و تکرار شونده.

ب) استقامت قلبی و عروقی: به توانایی تداوم فعالیت های ورزشی طولانی مدت گفته می شود.

تمرینات مقاومتی

تمرینات مقاومتی

مجموعه ای فعالیت های انقباضی عضلات است که در جهت مقابله با نیروی خارحی ایجاد می شود. این انقباضها ممکن است ایزوتونیک، ایزومتریک، اکسنتریک و یا ایزوکینتیک باشند. 

به طور کلی تمرینات مقاومتی به ۳ گروه تقسیم می شوند:

تمرینات با وزنه های آزاد
تمرینات با وزن بدن
تمرینات با دستگاه ها

الف) تمرینات با وزنه های آزاد: هرگونه تمرین مقاومتی که با هالتر، دمبل یا وسایل متحرک دیگر مانند کش انجام می گیرند در دستۀ تمرینات مقاومتی با وزنۀ آزاد قرار دارند.

ب) تمرینات با وزن بدن: تمریناتی که در آنها نیروی مقاوم به جای وزنه، وزن خود ورزشکار است.

ج) تمرینات با دستگاه: هر تمرین مقاومتی که نیروی مقاوم روی دستگاه است.

برنامه تمرینات هفتگی

برنامه جمعه
روز هفتم هفته اول تا چهارم استراحت  
برنامه دوشنبه
روز سوم هفته اول تا چهارم جلسه تمرینی پشت الف) بارفیکس: 5 ست با 1،2،3 تکرار ب) سوپرست * بنت رو با هالتر: 4 ست با 8 تکرار + لت سیم کش 4 ست با 8 تکرار ج) شراگ با هالتر : 3 ست با 15 تکرار د) لت سیم کش با میله وی شکل: 3 ست با 12 تکرار نکته: این مثال از سیستم تمرینی استراحت-توقت پیروی می کند. سعی کنید هر 2 الی 3 هفته یکبار حرکت یا تکنیک را عوض کنید تا بدن به آن عادت نکند
برنامه سه شنبه
روز چهارم هفته اول تا چهارم استراحت
برنامه شنبه
هفته اول تا چهارم جلسه تمرینی پا الف) اسکوات کامل با هالتر: 5 ست با 1،2،3 تکرار ب) سوپرست * پرس پا با دستگاه: 3 الی 4 ست با 8-10 تکرار + جلو ران با دستگاه 3-4ست با 8-10 تکرار ج) پشت ران با دستگاه: 3-4 ست با 12-15 تکرار د) ساق ایستاده: 3-4 سات با 12-15 تکرار نکته: این مثال از سیستم تمرینی استراحت-توقت پیروی می کند. سعی کنید هر 2 الی 3 هفته یکبار حرکت یا تکنیک را عوض کنید تا بدن به آن عادت نکند
برنامه پنج شنبه
روز ششم هفته اول تا چهارم جلسه تمرینی بازو الف) لاری با هالتر: 5 ست با 1،2،3 تکرار ب) سوپرست * پشت بازو با سیم کش: 3 ست با 12 تکرار + جلو بازو با دمبل 3 ست با 12 تکرار ج) پشت بازو دیپ : 3 ست با 15 تکرار د) جلوبازو با هالتر: 3 ست با 12 تکرار نکته: این مثال از سیستم تمرینی استراحت-توقت پیروی می کند. سعی کنید هر 2 الی 3 هفته یکبار حرکت یا تکنیک را عوض کنید تا بدن به آن عادت نکند
برنامه چهارشنبه
روز پنجم هفته اول تا چهارم جلسه تمرینی شانه الف) پرس سر شانه با هالتر: 5 ست با 1،2،3 تکرار ب) سوپرست * شراگ: 3 ست با 10 تکرار + نشر بغل تک دست با دمبل 3 ست با 10 تکرار ج) نشر جلو با دمبل : 3 ست با 15 تکرار د) نشر خم از بغل با دمبل: 3 ست با 12 تکرار نکته: این مثال از سیستم تمرینی استراحت-توقت پیروی می کند. سعی کنید هر 2 الی 3 هفته یکبار حرکت یا تکنیک را عوض کنید تا بدن به آن عادت نکند
برنامه یکشنبه
روز دوم هفته اول تا چهارم جلسه تمرینی پا الف) پرس بالا سینه با هالتر: 5 ست با 1،2،3 تکرار ب) سوپرست * پرس سینه با دمبل: 3 ست با 8-10 تکرار + فلای با دمبل 3 ست با 8-10 تکرار ج) قفسه سینه با دستگاه: 3 ست با 12-15 تکرار د) پل آور آرنج خم با دمبل: 3 سات با 12-15 تکرار نکته: این مثال از سیستم تمرینی استراحت-توقت پیروی می کند. سعی کنید هر 2 الی 3 هفته یکبار حرکت یا تکنیک را عوض کنید تا بدن به آن عادت نکند

قرص های لاغری مورد تایید و تاثیرات آنها

امروز می خواهیم در مورد قرص های لاغری و داروهای لاغری گیاهی و صنعتی توضیح بدیم. در سالهای گذشته یکی از بهترین تجارت ها برای شیادان فروش قرص های لاغری ای بوده که عملا این قرص های لاغری یا تاثیری نداشتند و یا تاثیر مخرب و مضری بر بدن داشته اند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که قرصهای لاغری مورد تایید رو که از سازمان های جهانی مثل FDA تاییدیه گرفتند و یا در جهان مورد استفاده هستند معرفی کنیم.

قبل از هر چیز باید ذهنیت شما در مورد قرص های لاغری رو اصلاح کنیم و به چند باور غلط در این زمینه پایان بدیم.
قرص های لاغری نمی توانند متابولیسم بدن را بالا برده و از این طریق به لاغر کردن انسانها بپردازند و تبلیغاتی که در این زمینه میشه غیر قابل قبول هست. چراکه متابولیسم بدن توسط غده ی تیروئید و هورمونی که ترشح میکنه کنترل میشه و تحقیقات علمی ای که ثابت که با راههای غیر طبیعی میشه متابولیسم رو بالا برده و لاغر شویم وجود ندارد.

قرص های لاغری می توانند با کم کردن اشتها و یا جلوگیری از جذب کالری به لاغری شما کمک کنند. اما باید توجه داشته باشید که درمان اصلی برای افرادی که اضافه وزن و چاقی شدید دارند و BMI آنها بالاست، رژیم لاغری و ورزش است. برای محاسبه BMI خود می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

بدلیل عوارض جانبی این قرص های لاغری توصیه می شود فقط در زمان چاقی شدید و BMI بالا یعنی جاییکه فواید این قرصهای لاغری از مضراتشان بیشتر است از این قرص های لاغری استفاده شود.

حال بیایید به مکانیزم عملکرد این قرصها بپردازیم.

داروها و قرصهای لاغری یا ضد چاقی از یک یا چند مکانیزم زیر استفاده می کنند:

کاهش اشتها: یکی از روشهایی است که قرص های لاغری برای کمک به لاغری و تناسب اندام شما استفاده میکند. همچنین عارضه کاهش اشتها در بعضی از داروهای ضدافسردگی هم در خود موادی برای کاهش اشتها دارند که از آنها به عنوان قرص لاغری استفاده می شود.

دخالت با توانایی بدن برای جذب مواد مغذی خاص در غذا که به لاغری کمک می کند. بطور مثال قرص زنیکال یا اورلیستات جلوی جذب چربی توسط بدن را می گیرد. بعضی از انواع فیبرها با مهار کردن هضم غذا باعث کاهش جذب کالری می شوند.

 

در ادامه می خواهیم به معرفی این داروها بپردازم فقط باید توجه کنید بدلیل عوارض این داروها زمانی که افراد بیش از حد چاق اند و همچنین در دوره های کوتاه مدت می توان استفاده کرد.

اورلیستات ( زنیکال یا ونوستات )

یکی از قرصهای لاغری اورلیتسات (زنیکال) است که با کاهش جذب چربی باعث لاغری می شود. از اثرات جانبی این دارو می توان به مدفوع چرب اشاره کرد. در سال 2007 این دارو توسط FDA برای فروش مورد تایید قرار گرفت. درسال 2010 FDA نسخه تجدیدنظر شده این دارو را با نام زنیکال تایید کرد که در آن به خطراتی که این دارو برای کبد دارد اشاره شده است. از 40 میلیون مصرف کننده این دارو 13 مورد آسیب های شدید کبدی را گزارش کرده‌ اند.

لورکارسرین ( بلویک یا زنیکال)

یکی دیگر از قرصهای لاغری که به معرفی آن می پردازیم، قرص لورکارسرین یا بلویک است، که درسال 2012 برای درمان اضافه وزن و سایر بیماریهای همراه با آن تایید شد. یکی از ویژگیهای بارز این داروی لاغری بی خطری نسبتا بالای آن است. در ادامه بخشی از نتایج شرکت دارویی آرنا را که درهنگام تست این دارو بدست آمده باهم دیگر می خوانیم:

“در سال اول بیمارانی که با لورکارسرین درمان می شدند در پایان سال حداقل 8.2 درصد از وزن خود را کم کردند. در سال اول قرص لاغری لورکارسرین باعث کاهش دورکمر، BMIو کلسترول، کلسترول LDL و تریگیلیسیرید شد. همچنین لورکارسرین باعث افزایش ضربان قلب یا فشار خون نشد. در بین متداول ترین اثرات جانبی لورکارسرین در بین بیماران تحت آزمایش را می توان، سردرد، سرگیجه و تهوع دانست.”

سیبوترامین ( ریداکتیل یا مریدیلا )

سیبوترامین قرصی ضداشتها یا کم کننده اشتها می باشد که علاقه به خوردن را کاهش می دهد. سیبوترامین ممکن است فشارخون را افزایش داده و باعث خشکی دهان ، یبوست ، سردرد و بیخوابی شود.

درگذشته توسط ایالات متحده اعلام شده بود که مریدیا یک داروی بی ضرر برای مقابله با چاقی است. دادگاه محلی ایالات متحده در ناحیه شمالی اوهایو 113 مورد شکایت مربوط به اثرات جانبی منفی این دارو را به دلیل عدم دلایل کافی رد کرده بود. برطبق تحقیقات اخیر مشخص شده که این دارو برای سلامتی خطرناک است. این دارو بدلیل مضرات بیشتر از سود آن از بازارکشورهای آمریکا، انگلیس، استرالیا، هنگ کنگ و کلمبیا جمع آوری شده است.

ریمونابانت ( آکومپلیا )

ریمونابانت یک داروی ضدچاقی تازه است. این دارو برروی مغز تاثیر گذاشته و باعث کاهش اشتها می شود. همچنین این دارو به صورت جانبی باعث افزایش گرمای بدن و درنتیجه افزایش انرژی صرف شده می شود.

هرچند این دارو تاثیر بیشتری از سایر داروها ندارد اما بدلیل مسایل ایمنی در ایالات متحده و کانادا تاییدیه ضدچاقی دریافت نکرده است. این دارو در اروپا مجوز لازم را البته با درنظر گرفتن بعضی محدودیت ها دریافت کرده است. بااین حال در سال 2008 آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که این دارو دیگر در انگلستان دردسترس نیست. یک ماه بعد شرکت سازنده این دارو اعلام کرد که دیگر این دارو را برای بررسی نشانه‌های بیشتر بررسی نمی کند.

متفورمین

در افرادی که دارای دیابت قندی نوع دو هستند، داروی متفورمین می تواند به کاهش وزن کمک کند. متفورمین میزان گلوکز جذب شده توسط کبد را محدود کرده و از این طریق باعث لاغری می شود.

اگزنتاید

اگزنتاید یکی از داروهایی است که برای درمان دیابت نوع دو به کار می رود. این دارو تزریقی بوده و در بعضی از استفاده کنندگان آن باعث لاغری شده است. این دارو برای افراد غیردیابتی توصیه نمی شود.

پرامیلاتید

پرامیلاتید (سیمیلین) یکی دیگر از داروهایی است که برای درمان دیابت تزریق می شود و باعث تاخیر در تخلیه معده و ایجاد احساس سیری می شود. هم اکنون این دارو فقط برای استفاده همراه با انسولین در دیابت نوع 1 و دیابت نوع دو تایید شده است و تحقیقات برای مصرف آن به عنوان داروی ضد چاقی در افراد غیر دیابتی بتازگی شروع شده است.

فنترماین/تُپیرامیت

ترکیب داروهای فنترامین و تپیرامیت که با نام تجاری کزیمیا از دپارتمان غذا و داروی ایالت متحده(FDA) در سال 2012 به عنوان مکملی برای درمان چاقی در کنار رژیم و ورزش تاییدیه دریافت کرد.

عصاره چای سبز

درمورد این دارو ادعا شده استکه اشتها را کاهش و متابولیسم بدن را افزایش داده و باعث کاهش وزن می شود. اما در مورد تاثیر آن اطلاعات موثر و علمی دردسترس نیست و بعضا می تواند اثرات جانبی آزار دهنده ای داشته باشد.

کلام آخر

ما تمام سعی خود را داشتیم که در این مقاله و مقاله قبل در مورد تاثیرات ومزایا و مضرات قرصهای لاغری مورد تایید، بادید علمی و بدون جانبداری حقایق را بیان کنیم.

همانطور که خود شما در این مقاله دیدید اکثر این داروهای لاغری تاثیراتی بعضا آزاردهنده بربدن شما دارند و ممکن است هنوز بسیاری از تاثیرات مخرب یا مفید این داروهای لاغری کشف نشده باشد، چراکه دارویی مانند سیبوترامین زمانی بعنوان داروی لاغری بدون ضرر مصرف می شد و امروز جز داروهای لاغری ممنوع است. از این جهت توصیه ما به شما عزیزان برای لاغری و کاهش وزن این است بجای استفاده از داروها بخصوص استفاده خودسرانه از داروهای لاغری با ورزش و رژیم غذایی مناسب بفکر لاغری و تناسب اندام خود باشد و همچنین با استفاده از داروهای لاغری مضر یا بدون تاثیر و تایید نشده سلامتی و آرامش خود را بخطر نیندازید.

همکاری با ارگان های

آدرس :

تهران - خیابان شریعتی- خیابان شریفی منش - بن بست آذر - بیمارستان اختر - مرکز تحقیقات استخوان مفاصل و بافت های وابسته BJRTrc

 

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

Partly Cloudy

0°C

tehran

Partly Cloudy

Humidity: 92%

Wind: 8.05 km/h

  • 04 Jan 2019

    Sunny 10°C 1°C

  • 05 Jan 2019

    Partly Cloudy 10°C 1°C

پنجشنبه, ۲۳ ژانویه ۲۰۲۰
پنجشنبه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
پنجشنبه, ۲۷ جمادی الاول ۱۴۴۱